Intercom Installation - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our company sticks into the basic principle of "Quality is definitely the life of the business, and status may be the soul of it" for Intercom Installation - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: panama, Ghana, Greece, We follow up the career and aspiration of our elder generation, and we're eager to open up a new prospect in this field, We insist on "Integrity, Profession, Win-win Cooperation", because we have now a strong backup, that are excellent partners with advanced manufacturing lines, abundant technical strength, standard inspection system and good production capacity.








