New Fashion Design for Hands-Free Monitor - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V/PoE(Optional) |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button/Touch Button(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 280D-B9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Innovation, good quality and reliability are the core values of our enterprise. These principles today extra than ever form the basis of our success as an internationally active mid-size organization for New Fashion Design for Hands-Free Monitor - 4.3” SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Casablanca, Sweden, New York, Providing Quality Items, Excellent Service, Competitive Prices and Prompt Delivery. Our products and solutions are selling well both in domestic and foreign markets. Our company is trying to be one important suppliers in China.









