Intercom Analog - 608D-A9 – DNAKE Detail:
1.This 4.3" IP55 rated outdoor panel can be used in unit or community entrance.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of the outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
2.The residents can unlock the door by password or IC/ID card.
3. Up to 30,000 IC or ID cards can be identified for door access.
4. Elevator control system can be combined to realize elevator access management.
5. During the power failure, the storage battery of the outdoor panel will be enabled to make sure its normal operation.
| Physical Property | |
| System | Analog |
| MCU | STM32F030R8T6 |
| Flash | M25PE40 |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272/LED digital tube display |
| Power | DC30V |
| Standby power | 3W/2W(LED Screen) |
| Rated Power | 8W/5W(LED Screen) |
| Button | Mechanical Button/ Touch Button(optional) |
| RFID Card Reader | IC/ID, 30,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Multiple Installation | Flush mounted, Surface mounted |
| Camera | CMOS 0.4M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Features | |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
| Exit Button | Yes |
| Calling Management Center | Yes |
| Elevator Control | Optional |
-
Datasheet 608D-A9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
To be a result of ours specialty and repair consciousness, our corporation has won a good popularity amid consumers everywhere in the environment for Intercom Analog - 608D-A9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Albania, Holland, Hyderabad, Due to good quality and reasonable prices, our products have been exported to more than 10 countries and regions. We are looking forward to cooperating with all customers from at home and abroad. Moreover, customer satisfaction is our eternal pursuit.








