Indoor Monitor - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We're convinced that with joint endeavours, the business between us will bring us mutual benefits. We are able to guarantee you products high quality and competitive value for Indoor Monitor - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Detroit, Manchester, Vietnam, We integrate design, manufacture and export together with more than 100 skillful workers, strict quality controlling system and experienced technology.We keep long term business relationships with wholesaler and distributors form more than 50 countries, such as USA, UK, Canada, Europe and Africa etc.
Datasheet 904M-S3.pdf








