House Intercom - 280SD-C3S – DNAKE Detail:
Linux SIP2.0 Villa Panel
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
4. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 116x192x47(mm) |
| Build-in Box size | 100x177x45(mm) |
| Treppanning Size | 105x182x52(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We'll make each hard work to become excellent and excellent, and speed up our measures for standing from the rank of intercontinental top-grade and high-tech enterprises for House Intercom - 280SD-C3S – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Croatia, Cyprus, Albania, Why we can do these? Because: A, We are honest and reliable. Our items have high quality, attractive price, sufficient supply capacity and perfect service. B, Our geographical position has a big advantage . C, Various types: Welcome your inquiry, It might be highly appreciated.
Datasheet 280SD-C3.pdf


.jpg)




