Hot sale Intercom Installation - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 0.3MP, CMOS |
| Installation | Desktop |
| Dimension | 303 x 195 x 35mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| SD Card Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Persisting in "High quality, Prompt Delivery, Competitive Price", we have established long-term cooperation with clients from both overseas and domestically and get new and old clients' high comments for Hot sale Intercom Installation - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Rwanda, Costa Rica, Jordan, We have developed large markets in many countries, such as Europe and the United States, Eastern Europe and Eastern Asia. Meanwhile with the powerful predominance in persons with ability, strict production management and business concept.we constantly carry on self-innovation, technological innovation, managing innovation and business concept innovation. To follow the world markets fashion, new products are kept on researching and providing to guarantee our competitive advantage in styles, quality, price and service.
Datasheet 904M-S3.pdf






