Reliable Supplier Wireless Video Intercom - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C7.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our advancement depends over the highly developed devices, excellent talents and continually strengthened technology forces for Reliable Supplier Wireless Video Intercom - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mauritania, Paraguay, Madrid, We sincerely hope to cooperate with customers all over the world, if you would like to have more information, make sure you kindly contact us, we have been looking forward to building up a great business relationship with you.








