Hot sale Intercom Installation - 280SD-C3C Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by any IC or ID card.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. Two relay outputs can be connected to control two locks.
5. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by any IC or ID card.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. Two relay outputs can be connected to control two locks.
5. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 116x192x47(mm) |
| Build-in Box size | 100x177x45(mm) |
| Treppanning Size | 105x182x52(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 20,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We now have our individual sales group, layout team, technical team, QC crew and package group. Now we have strict high-quality control procedures for each procedure. Also, all of our workers are experienced in printing discipline for Hot sale Intercom Installation - 280SD-C3C Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bangalore, France, Lisbon, We guarantee that our company will try our best to reduce customer purchase cost , shorten the period of purchase , stable merchandise quality , increase customers' satisfaction and achieve win-win situation .






