Hot New Products Wireless Intercom System For Office - 304D-R9 – DNAKE Detail:
1. PIR Motion detection offers you a better home security solution. There are motion alerts even if the unwanted visitor doesn't ring the doorbell.
2. When the visitor presses the call button, the doorbell will capture the visitor's image and save the call automatically.
3. Night vision LED light and 120° viewing angle enable you to identify the visitors and capture images in a low-illumination environment, even at night.
4. It supports up to 500M long transmission distance in open areas for video and voice communication.
5. No need to worry about poor Wi-Fi signal problems.
6. Two door cameras can be installed in the front door and back door, and one door camera can come with two indoor units that can be 2.4'' handsets or 4.3'' monitors.
7. Real-time monitoring lets you never miss any visiting or delivery.
8. Tamper alarm and IP55 waterproof design ensures normal operation in any case.
9. It can be powered by two C-size batteries or external power source.
10. With an optional wedge-shaped bracket, the doorbell can be installed in any corner.
2. When the visitor presses the call button, the doorbell will capture the visitor's image and save the call automatically.
3. Night vision LED light and 120° viewing angle enable you to identify the visitors and capture images in a low-illumination environment, even at night.
4. It supports up to 500M long transmission distance in open areas for video and voice communication.
5. No need to worry about poor Wi-Fi signal problems.
6. Two door cameras can be installed in the front door and back door, and one door camera can come with two indoor units that can be 2.4'' handsets or 4.3'' monitors.
7. Real-time monitoring lets you never miss any visiting or delivery.
8. Tamper alarm and IP55 waterproof design ensures normal operation in any case.
9. It can be powered by two C-size batteries or external power source.
10. With an optional wedge-shaped bracket, the doorbell can be installed in any corner.
| Physical Property | |
| CPU | N32926 |
| MCU | nRF24LE1E |
| Flash | 64Mbit |
| Button | OneMechanicalButton |
| Size | 105x167x50mm |
| Color | Silver/Black |
| Material | ABS Plastics |
| Power | DC 12V/ C Battery*2 |
| IP class | IP55 |
| LED | 6 |
| Camera | VAG (640*480) |
| Camera Angle | 120~135Degree |
| Audio Codec | PCMU |
| Video Codec | H.264 |
| Network | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0Mbps |
| ModulationType | GFSK |
| TransmittingDistance(in open area) | About 500m |
| PIR | 2.5m*100° |
-
Datasheet 304D-R9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
continue on to further improve, to make sure product top quality in line with market and consumer standard requirements. Our firm has a excellent assurance program have already been established for Hot New Products Wireless Intercom System For Office - 304D-R9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Paraguay, panama, Montreal, We adhere to client 1st, top quality 1st, continuous improvement, mutual advantage and win-win principles. When cooperation together with the customer, we provide shoppers with the highest high-quality of service. Established good business relations using the Zimbabwe buyer inside the business, we've got established own brand and reputation. At the identical time, wholeheartedly welcome new and old prospects to our company to go to and negotiate small business.








