Good Quality Intercom System For Home - 7” Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We also offer product sourcing and flight consolidation services. We have our own factory and sourcing office. We can provide you with almost every type of product related to our product range for Good Quality Intercom System For Home - 7” Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Sacramento, Tanzania, Holland, Further, we are supported by highly experienced and knowledgeable professionals, who have immense expertise in their respective domain. These professionals work in close coordination with each other to offer our clients an effective range of products.
Datasheet 904M-S3.pdf







