Flat Intercom - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE Detail:
1. It allows two-way communications between the villa panel and indoor monitor.
2. Up to 30 IC or ID cards can be identified on this villa door phone.
3. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of this device.
4. It provides user-friendly backlit button and LED light for night vision.
| Physical Property | |
| Size | 116x192x47mm |
| Power | DC12V |
| Rated Power | 3.5W |
| Camera | 1/4" CCD |
| Resolution | 542x582 |
| IR Night Vision | Yes |
| Temperature | -20℃- +60℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional) |
| Unlock Card Type | IC/ID (Optional) |
| Number of Cards | 30 pcs |
| Exit Button | Yes |
| Calling Indoor Monitor | Yes |
-
Datasheet 608SD-C3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The customer satisfaction is our primary target. We uphold a consistent level of professionalism, quality, credibility and service for Flat Intercom - 608SD-C3C Analog Villa Outdoor Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Salt Lake City, America, Uzbekistan, We warmly welcome your patronage and will serve our clients both at home and abroad with products of superior quality and excellent service geared to the trend of further development as always. We believe you will benefit from our professionalism soon.








