100% Original Factory Wireless Doorbell Intercom System - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| TF Card Port | 1 |
| USB Port | 1 |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We're proud from the higher client fulfillment and wide acceptance due to our persistent pursuit of high quality both on product and service for 100% Original Factory Wireless Doorbell Intercom System - 7” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Honduras, Cancun, Paraguay, You can always find the solutions you have to have in our company! Welcome to inquire us about our product and anything we know and we can help in auto spare parts. We have been looking forward to work with you for a win-win situation.
Datasheet 904M-S3.pdf






