Wholesale Price Intercom Telephone - 280SD-C3S – DNAKE Detail:
Linux SIP2.0 Villa Panel
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. It can work with the lift control system via RS485 interface.
3. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to control two locks.
4. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
5. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 116x192x47(mm) |
| Build-in Box size | 100x177x45(mm) |
| Treppanning Size | 105x182x52(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Trustworthy good quality and excellent credit score standing are our principles, which will help us at a top-ranking position. Adhering towards the tenet of "quality first, buyer supreme" for Wholesale Price Intercom Telephone - 280SD-C3S – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Bangkok, Mozambique, Auckland, At Present, our merchandise have been exported to more than sixty countries and different regions, such as Southeast Asia, America, Africa, Eastern Europe, Russia, Canada etc. We sincerely hope to establish wide contact with all potential customers both in China and the rest part of the world.
Datasheet 280SD-C3.pdf








