Factory wholesale Wireless Door Phone - 902D-B9 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted, Base Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our items are commonly identified and trusted by customers and may fulfill continuously switching economic and social wants of Factory wholesale Wireless Door Phone - 902D-B9 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Iran, Cancun, Bulgaria, Many kinds of different products are available for you to choose, you can do one-stop shopping here. And customized orders are acceptable. Real business is to get win-win situation, if possible, we would like to provide more support for customers. Welcome all nice buyers communicate details of products with us!!
Datasheet 902D-B9.pdf








