Factory wholesale Nurse Call Alarm System - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Aluminum |
| Reset Button | 1 |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| Indicator Light | 3 |
| Door Entry | IC (13.56MHz) & ID (125kHz) Card, NFC |
| IP/IK Rating | IP65 / IK08 |
| Installation | Surface & Flush Mounting |
| Dimension | 188 x 88 x 34 mm (Surface Mounting);
230 x 120 x 48 mm (Flush Mounting) |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Viewing Angle | 110°(H) / 60°(V) / 125°(D) |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 2 |
| Input | 2 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
It is a great way to further improve our products and repair. Our mission is always to create innovative products to prospects with a superior expertise for Factory wholesale Nurse Call Alarm System - Multi-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Uzbekistan, Bangalore, Qatar, In the new century, we promote our enterprise spirit "United, diligent, high efficiency, innovation", and stick to our policy"basing on quality, be enterprising, striking for first class brand". We would take this golden opportunity to create bright future.
Datasheet 904M-S3.pdf








