Factory wholesale Intercom Handset - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 1GB |
| ROM | 4GB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Wi-Fi | IEEE802.11 b/g/n,@2.4GHz (Optional) |
| Camera | 0.3MP, CMOS (Optional) |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 270 x 168 x 15mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 10.1-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 1024 x 600 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
| TF Card Port | No |
| USB Port | No |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our personnel are generally in the spirit of "continuous improvement and excellence", and together with the outstanding top quality merchandise, favorable price tag and fantastic after-sales solutions, we try to gain every single customer's rely on for Factory wholesale Intercom Handset - 10.1” Android Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Barbados, Canberra, Southampton, We welcome you to visit our company and factory. It is also convenient to visit our website. Our sales team will offer you the best service. If you need more information, please feel free to contact us by E-mail or telephone. We are sincerely hope to establish a good long-term business relationship with you through this opportunity, based on equal, mutual benefit from now till the future.
Datasheet 904M-S3.pdf








