Factory supplied Apartment Doorbell System - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can work with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Optional two, four, six or eight buttons are designed to meet different customers' needs.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
2. Video door phone can work with elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card can be used for identity verification and access control.
4. Optional two, four, six or eight buttons are designed to meet different customers' needs.
5. Two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | Optional 2/4/6/8 Residents+ 1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A6.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our personnel are generally within the spirit of "continuous improvement and excellence", and using the excellent top quality goods, favorable rate and superior after-sales expert services, we try to win every customer's believe in for Factory supplied Apartment Doorbell System - 280D-A6 Linux SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Argentina, Estonia, Japan, Our expert engineering team will generally be prepared to serve you for consultation and feedback. We are able to also offer you with free of charge samples to meet your requirements. Best efforts will likely be produced to provide you the best service and merchandise. When you are keen on our business and products, please speak to us by sending us emails or call us quickly. In an effort to know our products and company extra, you may come to our factory to view it. We will generally welcome guests from all over the world to our business to create business relations with us. Please feel cost-free to speak to us for small business and we believe we'll share the best trading experience with all our merchants.








