Factory Promotional Intercom Doorbell With Camera - Android-based IP Master Station – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 4GB NAND Flash |
| Display | 10.1“ TFT LCD,1024x600 |
| Maximum SD card | 32GB |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | One unlock button, one optional button |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-80% |
| Multiple Installation | Desktop installation |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 0.3M pixel |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
-
Datasheet 902C-A.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Bear "Customer initially, High quality first" in mind, we do the job closely with our customers and supply them with efficient and skilled providers for Factory Promotional Intercom Doorbell With Camera - Android-based IP Master Station – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mexico, New York, Greece, All the imported machines effectively control and guarantee the machining precision for the products. Besides, we have a group of high-quality management personnels and professionals, who make the high-quality products and have the ability to develop new products to expand our market home and abroad. We sincerely expect customers come for a blooming business for both of us.









