Professional Design Door Phone Intercom System - 280D-A1 – DNAKE Detail:
1. 280D-A1 is a SIP intercom with a numeric keypad and built-in card reader.
2. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases the security of the building.
3. The door can be unlocked by password or IC card.
4. 20,000 IC cards can be identified on the outdoor panel for door access control.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Screen | 4.3 inch LCD,480x272 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A1.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We believe that long term partnership is a result of high quality, value added service, rich experience and personal contact for Professional Design Door Phone Intercom System - 280D-A1 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Eindhoven, Zimbabwe, Netherlands, Merchandise have been exported to Asia, Mid-east,European and Germany market. Our company has constantly been able to update the items performance and safety to meet the markets and strive to be top A on stable quality and sincere service. If you have the honor to do business with our company. we'll undoubtedly do our very best to support your business in China.
.jpg)







