Factory Price One Touch Video Door Phone - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 512MB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel (WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We retain improving upon and perfecting our items and repair. At the same time, we perform actively to do research and progress for Factory Price One Touch Video Door Phone - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Riyadh, Riyadh, Poland, Our products have mainly exported to south-east Asia Euro-America, and sales to all of our country. And depending on excellent quality, reasonable price, best service, we've got got good feedback from customers overseas. You are welcomed to join us for more possibilities and benefits. We welcome customers, business associations and friends from all parts of the world to contact us and seek cooperation for mutual benefits.
Datasheet 902D-B9.pdf







