Factory Cheap Security Doorbell Systems - 902M-S3 Android 10.1-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor Monitor – DNAKE Detail:
1. 10-inch touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
2. User interface can be customized and programmed as needed.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor, etc., can be connected to increase home security.
4. Users can find and install apps on the indoor monitor for home entertainment.
5. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
6. When it converges smart home system, you are able to control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
7. Residents can answer and see the visitors before granting or denying the access as well as call the neighbors using the indoor monitor.
8. It can be powered by PoE or external power source.
2. User interface can be customized and programmed as needed.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, smoke detector, or window sensor, etc., can be connected to increase home security.
4. Users can find and install apps on the indoor monitor for home entertainment.
5. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
6. When it converges smart home system, you are able to control and manage home appliances with the indoor monitor or smartphone, etc.
7. Residents can answer and see the visitors before granting or denying the access as well as call the neighbors using the indoor monitor.
8. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V/PoE |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711U, G711A, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S3.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We consistently execute our spirit of ''Innovation bringing progress, Highly-quality ensuring subsistence, Administration advertising and marketing gain, Credit history attracting buyers for Factory Cheap Security Doorbell Systems - 902M-S3 Android 10.1-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: South Korea, Japan, azerbaijan, We expect to provide products and services to more users in global aftermarket markets; we launched our global branding strategy by providing our excellent products all over the world by virtue of our well reputed partners letting global users keep pace with technology innovation and achievements with us.

.jpg)







