Factory Cheap Security Doorbell Systems - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. Integration with elevator control system offers a more convenient life way.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Weatherproof and vandal-proof design ensures the stability and service life of the device.
3. It has user -friendly backlit button and LED light for night vision.
4. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 160x99.5x47(mm) |
| Build-in Box size | 151x94x45(mm) |
| Treppanning Size | 153x96x50(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Button | Single Mechanical/Touch(optional) |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C7.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
The customer satisfaction is our primary goal. We uphold a consistent level of professionalism, quality, credibility and service for Factory Cheap Security Doorbell Systems - 280SD-C7 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Venezuela, Gambia, Malta, We can give our clients absolute advantages in product quality and cost control, and we have full range of molds from up to one hundred of factories. As product updating fast, we succeed in developing many high quality products for our clients and get high reputation.









