Factory Cheap Hot Dnake Intercom - 280D-A5 – DNAKE Detail:
1. SIP-based door station supports communication with SIP phone or softphone, etc.
2. Video door phone can connect with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
2. Video door phone can connect with the elevator control system via RS485 interface.
3. IC or ID card identification is available for access control, supporting 100,000 users.
4. The button and nameplate can be flexibly configured as needed.
5. When equipped with one optional unlocking module, two relay outputs can be connected to two locks.
6. It can be powered by PoE or an external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 64M DDR2 |
| Flash | 128MB |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| RFID Card Reader | IC/ID(Optional) Card, 20,000 pcs |
| Mechanical Button | 12 Residents+1 Concierge |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP55 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes(maximum 3.5A current) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280D-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Fast and very good quotations, informed advisers to help you choose the correct merchandise that suits all your preferences, a short creation time, responsible excellent command and different companies for paying and shipping affairs for Factory Cheap Hot Dnake Intercom - 280D-A5 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Chile, Guatemala, Albania, We take measure at any price to attain essentially the most up-to-date gear and procedures. The packing of nominated brand is our a further distinguishing feature. The solutions to assure years of trouble-free service has attracted a great deal customers. The goods are obtainable in improved designs and richer variety, they're produced scientifically of purely raw supplies. It accessible in a variety of designs and specifications for the selection. The newest forms are much far better than the previous one and they're extremely popular with several clients.






