Doorbell And Intercom - 280M-S9 10.1-inch Linux-based Indoor Touch Screen – DNAKE Detail:
1. It supports 8 different alarm zones with three different scenario setups.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
8. 10-inch touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
owing to very good support, a variety of high quality merchandise, aggressive costs and efficient delivery, we love an excellent name among the our clients. We are an energetic company with wide market for Doorbell And Intercom - 280M-S9 10.1-inch Linux-based Indoor Touch Screen – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Swiss, Anguilla, Uzbekistan, Over the years, with high-quality solutions, first- class service, ultra-low prices we win thee trust and favor of customers. Nowadays our products sell all over the domestic and abroad. Thanks for the regular and new customers support. We offer high quality product and competitive price, welcome the regular and new customers cooperate with us!









