Door Intercom Systems - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE Detail:
1. SIP-based door phone supports call with SIP phone or softphone, etc.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. Two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or external power source.
2. With 13.56MHz or 125KHz RFID card reader, the door can be unlocked by IC or ID cards.
3. It can work with the lift control system via RS485 interface.
4. Two relay outputs can be connected to control two locks.
5. It can be powered by PoE or external power source.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 170.5x111x38.5(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We constantly carry out our spirit of ''Innovation bringing advancement, Highly-quality guaranteeing subsistence, Administration selling advantage, Credit rating attracting buyers for Door Intercom Systems - 280SD-R2 Linux SIP2.0 Villa Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: United Kingdom, Malawi, Accra, In order to meet more market demands and long-term development, a 150, 000-square-meter new factory is under construction, which will be put into use in 2014. Then, we shall own a large capacity of producing. Of course, we are going to continue improving the service system to meet the requirements of customers, bringing health, happiness and beauty to everyone.




.jpg)




