Door Entry Handset - 2.4-inch Wireless Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | White |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (1100mAh) |
| Installation | Desktop |
| Multi-language | 10 |
| Handset Dimension | 172 x 51 x 19.5 mm |
| Charger Base Dimension | 123.5 x 119 x 37.5 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 2.4-inch TFT LCD |
| Resolution | 320 x 240 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 100PCS |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz - 2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
we are able to provide good quality items, aggressive rate and best shopper assistance. Our destination is "You come here with difficulty and we provide you with a smile to take away" for Door Entry Handset - 2.4-inch Wireless Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Guyana, Guatemala, Swaziland, High output volume, top quality, timely delivery and your satisfaction are guaranteed. We welcome all inquiries and comments. We also offer agency service---that act as the agent in china for our customers. If you are interested in any of our products or have an OEM order to fulfill, please feel free to contact us now. Working with us will save you money and time.
Datasheet 904M-S3.pdf








