Chinese Professional Ip Based Door Access Control - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE Detail:
906N-T3 Android Facial Recognition Box
1. The box adopts deep learning algorithms to implement accurate and instant facial recognition.
2. When it works wih IP camera, it allows quick access to any entrance.
3. Max. 8 IP cameras can be connected for convenient use.
4. With the capacity of 10,000 facial images and instant recognition less than 1 second, it is suitable for different access control system in office, entrance, or public area, etc.
5. It is easy to configure and use.
Specifications
| Technical Specifications | |
| Model | 906N-T3 |
| Operation System | Android 8.1 |
| CPU | Dual-core Cortex-A72+Quad-Core Cortex-A53, Big Core and Little Core Architecture; 1.8GHz; Integration with Mali-T860MP4 GPU; Integration with NPU: up to 2.4TOPs |
| SDRAM | 2GB+1GB(2GB for CPU,1GB for NPU) |
| Flash | 16GB |
| Micro SD Card | ≤32G |
| Product Size(WxHxD) | 161 x 104 x 26(mm) |
| Number of Users | 10,000 |
| Video Codec | H.264 |
| Interface | |
| USB Interface | 1 Micro USB, 3 USB Host 2.0(Supply 5V/500mA) |
| HDMI Interface | HDMI 2.0, Output Resolution: 1920×1080 |
| RJ45 | Network Connection |
| Relay Output | Lock Control |
| RS485 | Connect to Device with RS485 Interface |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps |
| Network Protocol | SIP, TCP/IP, RTSP |
| General | |
| Material | Aluminum Alloy and Galvanized Plate |
| Power | DC 12V |
| Power Consumption | Standby Power≤5W, Rated Power ≤30W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet 906N-T3.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We now have a specialist, efficiency workforce to deliver excellent service for our purchaser. We always follow the tenet of customer-oriented, details-focused for Chinese Professional Ip Based Door Access Control - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: United States, Sheffield, Malawi, Our company absorbs new ideas, strict quality control, a full range of service tracking, and adhere to make high-quality products. Our business aims to "honest and trustworthy, favorable price, customer first", so we won the trust of the majority of customers! If you are interested in our products and services, please do not hesitate to contact us!









