Chinese Professional Doorbell And Intercom - 7” Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 7" TFT LCD, 800x480 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S8.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We usually keep on with the principle "Quality To start with, Prestige Supreme". We've been fully committed to offering our purchasers with competitively priced excellent solutions, prompt delivery and skilled support for Chinese Professional Doorbell And Intercom - 7” Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: kazakhstan, Bahrain, Peru, By integrating manufacturing with foreign trade sectors, we can offer total customer solutions by guaranteeing the delivery of right items to the right place at the right time, which is supported by our abundant experiences, powerful production capability, consistent quality, diversified product portfolios and the control of the industry trend as well as our mature before and after sales services. We'd like to share our ideas with you and welcome your comments and questions.









