China wholesale Intercom Phone - 280SD-R2 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 170.5x111x38.5(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Like a result of ours specialty and repair consciousness, our enterprise has won a superb popularity amid buyers everywhere in the environment for China wholesale Intercom Phone - 280SD-R2 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Milan, Oman, Algeria, Strict quality control is executed in each link of the whole production process.We sincerely hope to establish the friendly and mutual-beneficial cooperation with you. Based on high quality products and perfect pre-sales /after-sales service is our idea, some clients had cooperated with us for more than 5 years.









