Super Purchasing for Analog Door Phone - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Quad-core Cortex-A17 1.8GHz Integrate Mali-T764 GPU |
| SDRAM | 2GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 7“ TFT LCD, 1024*600 |
| Face Recognition | Yes(optional) |
| Power | DC12V/PoE (External Module) |
| Standby power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| RFID Card Reader | IC/ID, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Size | 227*122*20 mm |
| Multiple Installation | Surface mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 905D-Y4.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We are proud of the high customer satisfaction and wide acceptance due to our persistent pursuit of high quality both on product and service for Super Purchasing for Analog Door Phone - 7” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: New Zealand, Serbia, Bandung, "Good quality and reasonable price" are our business principles. If you are interested in our products or have any questions, make sure you feel free to contact us. We hope to establish cooperative relationships with you in the near future.








