China Cheap price Floor Access - EVC-ICC-A5 – DNAKE Detail:
1. When it connects to Dnake IC/ID card reader, elevator card access system will prevent uninvited visitors from accessing any floor of your buildings to protect your tenants and premises.
2. The module can connect to internal call panel of the elevator. After the permitted user enters the elevator cab, the elevator will take the user to the preset floor automatically.
3. When it integrates with Dnake intercom system, the resident can summon the lift in advance on indoor monitor. The elevator will reach the designated floor automatically, which saves the waiting time.
| Technical Specifications | |
| Model | EVC-ICC-A5 |
| Product Size(WxHxD) | 197x89x37(mm) |
| Option | RS485 Communication |
| Interface | |
| RJ45 | Network Connection |
| Power | DC24V Input |
| Relay Input | 16-channel |
| RS485 | Connection to IC/ID Card Reader |
| General | |
| Power | DC24V or PoE |
| Standby Consumption | 4W |
| Max Consumption (NC ) | 7W |
| Mini Consumption (NO) | 1W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet EVC-ICC-A5.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Bear "Customer initially, High-quality first" in mind, we work closely with our prospects and supply them with efficient and specialist companies for China Cheap price Floor Access - EVC-ICC-A5 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Durban, Ottawa, United Arab emirates, Our focus on product quality, innovation, technology and customer service has made us one of undisputed leaders worldwide in the field. Bearing the concept of "Quality First, Customer Paramount, Sincerity and Innovation" in our mind, We have achieved great progress in the past years. Clients are welcomed to buy our standard products, or send us requests. You will be impressed by our quality and price. Please contact us now!








