Android Door Camera System - 7” Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12V/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We are also focusing on enhancing the things administration and QC program in order that we could keep fantastic advantage within the fiercely-competitive enterprise for Android Door Camera System - 7” Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Mexico, Serbia, Jordan, We have more than 200 staff including experienced managers, creative designers, sophisticated engineers and skilled workers. Through hard work of all employees for the past 20 years own company grew stronger and stronger. We always apply the "client first" principle. We also always fulfill all contracts to the point and therefore enjoy excellent reputation and trust among our customers. You are very welcome to personally visit our company.We hope to start a business partnership on the basis of mutual benefit and successful development . For more information please do no hesitate to contact us..
Datasheet 904M-S3.pdf







