2021 wholesale price SIP Access Control - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE Detail:
906N-T3 Android Facial Recognition Box
1. The box adopts deep learning algorithms to implement accurate and instant facial recognition.
2. When it works wih IP camera, it allows quick access to any entrance.
3. Max. 8 IP cameras can be connected for convenient use.
4. With the capacity of 10,000 facial images and instant recognition less than 1 second, it is suitable for different access control system in office, entrance, or public area, etc.
5. It is easy to configure and use.
Specifications
| Technical Specifications | |
| Model | 906N-T3 |
| Operation System | Android 8.1 |
| CPU | Dual-core Cortex-A72+Quad-Core Cortex-A53, Big Core and Little Core Architecture; 1.8GHz; Integration with Mali-T860MP4 GPU; Integration with NPU: up to 2.4TOPs |
| SDRAM | 2GB+1GB(2GB for CPU,1GB for NPU) |
| Flash | 16GB |
| Micro SD Card | ≤32G |
| Product Size(WxHxD) | 161 x 104 x 26(mm) |
| Number of Users | 10,000 |
| Video Codec | H.264 |
| Interface | |
| USB Interface | 1 Micro USB, 3 USB Host 2.0(Supply 5V/500mA) |
| HDMI Interface | HDMI 2.0, Output Resolution: 1920×1080 |
| RJ45 | Network Connection |
| Relay Output | Lock Control |
| RS485 | Connect to Device with RS485 Interface |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps |
| Network Protocol | SIP, TCP/IP, RTSP |
| General | |
| Material | Aluminum Alloy and Galvanized Plate |
| Power | DC 12V |
| Power Consumption | Standby Power≤5W, Rated Power ≤30W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet 906N-T3.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We rely upon strategic thinking, constant modernisation in all segments, technological advances and of course upon our employees that directly participate inside our success for 2021 wholesale price SIP Access Control - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Haiti, Sacramento, US, With the goal of "zero defect". To care for the environment, and social returns, care employee social responsibility as own duty. We welcome friends from all over the world to visit and guide us so that we can achieve the win-win goal together.








