2-Wire Intercom System - 7-inch Indoor Monitor (2-wire Version) – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | Two wire supply |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 221.4 x 151.4 x 16.5mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +60℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 7-inch TFT LCD |
| Screen | Capacitive touch screen |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 2-wire Port |
| RS485 Port | 1 |
| Power Output | 1 (12VA/100mA) |
| Doorbell Input | 8 (Use any alarm input port) |
| Alarm Input | 8 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We take "customer-friendly, quality-oriented, integrative, innovative" as objectives. "Truth and honesty" is our administration ideal for 2-Wire Intercom System - 7-inch Indoor Monitor (2-wire Version) – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Paraguay, Kyrgyzstan, Iraq, We insist on "Quality First, Reputation First and Customer First". We are committed to providing high-quality products and good after-sales services. Up to now, our products have been exported to more than 60 countries and areas around the world, such as America, Australia and Europe. We enjoy a high reputation at home and abroad. Always persisting in the principle of "Credit, Customer and Quality", we expect cooperation with people in all walks of life for mutual benefits.
Datasheet 904M-S3.pdf







