Android Door Camera - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android |
| RAM | 512MB |
| ROM | 8GB |
| Front Panel | Aluminum |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | Face, IC card(13.56MHz), PIN code, NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Flush mounting |
| Dimension | 380 x 158 x 55.7mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Display | 4.3-inch TFT LCD |
| Resolution | 480 x 272 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | up to 1920 x 1080 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Wiegand Port | Support |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We can easily usually fulfill our respected customers with our very good top quality, very good price tag and excellent support due to we have been more expert and much more hard-working and do it in cost-effective way for Android Door Camera - 4.3” Facial Recognition Android Doorphone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Thailand, Gabon, French, We are introduced as a one of the growing manufacture supplier and export of our products. We have a team of dedicated trained professional who take care the quality and timely supply. If you are looking for Good Quality at a good price and timely delivery. Do contact us.
Datasheet 904M-S3.pdf
.jpg)






