Analog Door Phone - 280M-S9 10.1-inch Linux-based Indoor Touch Screen – DNAKE Detail:
1. It supports 8 different alarm zones with three different scenario setups.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
2. SIP protocol enables the monitor to integrate with any IP Phone system whether hosted or on the local network.
3. Customized and programmable user interface brings great convenience to the users.
4. Main functions cover picture recording, do not disturb, remote management and message receiving, etc.
5. 8 IP cameras can be connected to keep an eye on your property or business all the time.
6. It can sync with eight alarm sensors, including fire detector, smoke detector, or window sensor, etc.
7. It can work with smart home system and elevator control system to control home appliances or summon the elevator by indoor monitor.
8. 10-inch touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-
Datasheet 280M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our eternal pursuits are the attitude of "regard the market, regard the custom, regard the science" plus the theory of "quality the basic, have faith in the main and management the advanced" for Analog Door Phone - 280M-S9 10.1-inch Linux-based Indoor Touch Screen – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Chicago, Jeddah, Portugal, We've got won a good reputation among overseas and domestic clients. Adhering to the management tenet of "credit oriented, customer first, high efficiency and mature services", we warmly welcome friends from all walks of life to cooperate with us.








