Access Elevator - EVC-ICC-A5 16 Channel Relay Input Elevator Control – DNAKE Detail:
1. When it connects to Dnake IC/ID card reader, elevator card access system will prevent uninvited visitors from accessing any floor of your buildings to protect your tenants and premises.
2. The module can connect to internal call panel of the elevator. After the permitted user enters the elevator cab, the elevator will take the user to the preset floor automatically.
3. When it integrates with Dnake intercom system, the resident can summon the lift in advance on indoor monitor. The elevator will reach the designated floor automatically, which saves the waiting time.
Specifications
| Technical Specifications | |
| Model | EVC-ICC-A5 |
| Product Size(WxHxD) | 197x89x37(mm) |
| Option | RS485 Communication |
| Interface | |
| RJ45 | Network Connection |
| Power | DC24V Input |
| Relay Input | 16-channel |
| RS485 | Connection to IC/ID Card Reader |
| General | |
| Power | DC24V or PoE |
| Standby Consumption | 4W |
| Max Consumption (NC ) | 7W |
| Mini Consumption (NO) | 1W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet EVC-ICC-A5.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
To be the stage of realizing dreams of our employees! To build a happier, far more united and far more specialist team! To reach a mutual profit of our customers, suppliers, the society and ourselves for Access Elevator - EVC-ICC-A5 16 Channel Relay Input Elevator Control – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Denmark, Belgium, Argentina, Our solutions have national accreditation requirements for qualified, good quality products, affordable value, was welcomed by individuals all over the world. Our products will continue to improve inside the order and appear forward to cooperation with you, Definitely should any of those goods be of curiosity to you, be sure to letus know. We'll be satisfied to supply you a quotation up on receipt of the detailed needs.









