8 Year Exporter SIP Intercom System - 902D-A7 Android 4.3-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE Detail:
1. The door can be unlocked by facial recognition, password or IC/ID cards (max. 100,000PCS).
2. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
3. It's a SIP-based call station with a numeric keypad and built-in card reader.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. The combination of infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. Two relay outputs can be used to control two locks.
2. One-megapixel camera provides 720p resolution video.
3. It's a SIP-based call station with a numeric keypad and built-in card reader.
4. Integration with elevator control system brings more convenience to life and increases security in the building.
5. The accuracy of face recognition reaches 99% with the capacity of 10,000 face images, which ensures better door access.
6. The combination of infrared detection function and facial recognition unlocking brings the user a touch-free access control solution.
7. Two relay outputs can be used to control two locks.
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad-Core 1.3GHz |
| SDRAM | 1GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 4.3" TFT LCD, 480x272 |
| Face Recognition | Yes |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| Button | Mechanical button |
| RFID Card Reader | IC/ID Optional, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Multiple Installation | Flush Mounted, Base Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M Pixel(WDR) |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 902D-A7.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Every single member from our large efficiency revenue team values customers' wants and company communication for 8 Year Exporter SIP Intercom System - 902D-A7 Android 4.3-inch TFT LCD SIP2.0 Outdoor Panel – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Greenland, Kazakhstan, Georgia, Furthermore, all of our products are manufactured with advanced equipment and strict QC procedures in order to ensure high quality. If you are interested in any of our products, please don't hesitate to contact us. We will do our best to meet your needs.








