2021 wholesale price Wireless Doorbell Camera With Monitor - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of Door Camera DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of Indoor Monitor DM30 | |
| Panel | Plastic |
| Color | White |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (1100mAh) |
| Installation | Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Handset Dimension | 172 x 51 x 19.5 mm |
| Charger Base Dimension | 123.5 x 119 x 37.5 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Screen | 2.4-inch TFT LCD |
| Resolution | 320 x 240 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 100PCS |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our objective is to present premium quality products at aggressive prices, and top-notch services to buyers around the world. We have been ISO9001, CE, and GS certified and strictly adhere to their excellent specifications for 2021 wholesale price Wireless Doorbell Camera With Monitor - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Belgium, Hungary, Swiss, To have much more enterprise. ompanions, we've got updated the item list and seek for optimistic co-operation. Our web-site shows the latest and complete information and facts about our merchandise list and company. For further acknowledge, our consultant service group in Bulgaria will reply to all of the inquiries and complications immediately. They're about to make their finest effort to meet buyers need. Also we support the delivery of absolutely free samples. Business visits to our business in Bulgaria and factory are generally welcome for a win-win negotiation. Hope to expertise a happy company co-operation perform with you.
Datasheet 904M-S3.pdf







