2021 New Style Wireless Video Door Phone - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| RAM | 64MB |
| ROM | 128MB |
| Front Panel | Plastic |
| Power Supply | PoE (802.3af) or DC12V/2A |
| Standby Power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| Camera | 2MP, CMOS |
| IR Sensor | Support |
| Door Entry | IC card(13.56MHz), NFC |
| IP Rating | IP65 |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 170.5 x 111 x 38.6 mm |
| Working Temperature | -40℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution | 1280 x 720 |
| Light Compensation | LED white light |
| Networking | |
| Protocol | ONVIF, SIP, UDP, TCP, RTP, RTSP, NTP, DNS, HTTP, DHCP, IPV4, ARP, ICMP |
| Port | |
| Ethernet Port | 1 x RJ45, 10/100 Mbps adaptive |
| RS485 Port | 1 |
| Relay Out | 1 |
| Exit Button | 1 |
| Door Magnetic | 1 |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We pursue the administration tenet of "Quality is exceptional, Assistance is supreme, Reputation is first", and will sincerely create and share success with all clients for 2021 New Style Wireless Video Door Phone - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Honduras, Tanzania, Czech republic, Aiming to grow to be by far the most experienced supplier within this sector in Uganda, we keep researching on the creating procedure and raising the high quality of our principal merchandise. Till now, the merchandise list has been updated on a regular basis and attracted customers from around the globe. In depth data can be obtained in our web page and you'll be served with good quality consultant service by our after-sale team. They're about to make it possible for you to get complete acknowledge about our things and make a satisfied negotiation. Small business check out to our factory in Uganda can also be welcome at any time. Hope to obtain your inquiries to get a happy co-operation.
Datasheet 904M-S3.pdf








