2021 High quality Wireless Video Intercom - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| Panel | Plastic |
| Color | Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Touch Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface mounting or desktop |
| Multi-language | 10 |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Display | |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
owing to good service, a variety of high quality products, competitive prices and efficient delivery, we enjoy a good reputation among our customers. We are an energetic company with wide market for 2021 High quality Wireless Video Intercom - 7-inch Indoor Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Nepal, Lebanon, Nairobi, When you are keen on any of our goods following you view our product list, be sure to feel free to make contact with us for inquiries. You'll be able to send us emails and get in touch with us for consultation and we shall respond to you as soon as we're able to. If it's convenient, you could find out our address in our web site and come to our enterprise. or additional information of our products by yourself. We're generally ready to build lengthy and steady co-operation relations with any possible shoppers within the associated fields.
Datasheet 904M-S3.pdf


.jpg)




