2021 High quality Ip Door Access Control - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE Detail:
906N-T3 Android Facial Recognition Box
1. The box adopts deep learning algorithms to implement accurate and instant facial recognition.
2. When it works wih IP camera, it allows quick access to any entrance.
3. Max. 8 IP cameras can be connected for convenient use.
4. With the capacity of 10,000 facial images and instant recognition less than 1 second, it is suitable for different access control system in office, entrance, or public area, etc.
5. It is easy to configure and use.
Specifications
| Technical Specifications | |
| Model | 906N-T3 |
| Operation System | Android 8.1 |
| CPU | Dual-core Cortex-A72+Quad-Core Cortex-A53, Big Core and Little Core Architecture; 1.8GHz; Integration with Mali-T860MP4 GPU; Integration with NPU: up to 2.4TOPs |
| SDRAM | 2GB+1GB(2GB for CPU,1GB for NPU) |
| Flash | 16GB |
| Micro SD Card | ≤32G |
| Product Size(WxHxD) | 161 x 104 x 26(mm) |
| Number of Users | 10,000 |
| Video Codec | H.264 |
| Interface | |
| USB Interface | 1 Micro USB, 3 USB Host 2.0(Supply 5V/500mA) |
| HDMI Interface | HDMI 2.0, Output Resolution: 1920×1080 |
| RJ45 | Network Connection |
| Relay Output | Lock Control |
| RS485 | Connect to Device with RS485 Interface |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps |
| Network Protocol | SIP, TCP/IP, RTSP |
| General | |
| Material | Aluminum Alloy and Galvanized Plate |
| Power | DC 12V |
| Power Consumption | Standby Power≤5W, Rated Power ≤30W |
| Working Temperature | -10°C~+55°C |
| Relative Humidity | 20%~93%RH |
-
Datasheet 906N-T3.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We insist on offering high-quality production with great enterprise concept, honest product sales and also the finest and fast service. it will bring you not only the superior quality solution and huge profit, but the most significant should be to occupy the endless market for 2021 High quality Ip Door Access Control - 906N-T3 Android Facial Recognition Box – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Los Angeles, Czech republic, Rotterdam, Qualified R&D engineer will be there for your consultation service and we will try our best to meet your requirements. So please feel free to contact us for inquiries. You'll be able to send us emails or call us for small business. Also you are able to come to our business by yourself to get further knowing of us. And we will surely give you the best quotation and after-sale service. We're ready to build stable and friendly relations with our merchants. To achieve mutual success, we will make our best efforts to build a solid co-operation and transparent communication work with our companions. Above all, we are here to welcome your inquiries for any of our goods and service.







