2021 High quality Intercom Doorbell - 905D-Y4 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Android 6.0.1 |
| CPU | Quad-core Cortex-A17 1.8GHz Integrate Mali-T764 GPU |
| SDRAM | 2GB DDR3 |
| Flash | 8GB NAND Flash |
| Display | 7“ TFT LCD, 1920*1080 |
| Face Recognition | Yes(optional) |
| Power | DC12V/PoE (External Module) |
| Standby power | 5W |
| Rated Power | 25W |
| RFID Card Reader | IC/ID, 100,000 pcs |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Size | 227*122*20 mm |
| Multiple Installation | Surface mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| LED Night Vision | Yes(6pcs) |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Interface | |
| Relay output | Yes |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 905D-Y4.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
All we do is often involved with our tenet " Purchaser to start with, Rely on initially, devoting over the food stuff packaging and environmental defense for 2021 High quality Intercom Doorbell - 905D-Y4 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Houston, Iraq, venezuela, We welcome you to visit our company & factory and our showroom displays various products that will meet your expectations. Meanwhile, it is convenient to visit our website. Our sales staff will try their best to provide you with the best services. If you need more information, please do not hesitate to contact us via E-mail, fax or telephone.








