2021 Good Quality Wifi Intercom - 902M-S9 10.1-inch Color Touch Screen Monitor – DNAKE Detail:
1. Android operating system supports greater compatibility and more powerful functions.
2. With 10.1-inch display of optional high resolution of 1280x800, it delivers excellent detail, so you can enjoy sharper and richer colors image.
3. Customized user interface provides great convenience.
4. Max. 8 alarm inputs can be connected to the sensors, such as fire detector, smoke detector, or window sensor, etc., to keep your home and business safe.
5. Smart home system and elevator control system can be integrated with the
6. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or parking lot, to keep your home safe and secure.
7. When it works with smart home system, you can control and manage home appliances by indoor monitor or smartphone, etc.
8. It allows the user to summon the elevator in advance to avoid waiting.
Specifications
| Physical Property | |
| System | Android 4.4.2 |
| CPU | Quad core 1.3GHz Cortex-A7 |
| Memory | DDR3 512MB |
| Flash | 4GB |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600/1280x800(optional) |
| Power | DC12V |
| Standby power | 3W |
| Rated Power | 10W |
| TF Card & USB Support | Yes (Maximum 32 GB) |
| WiFi & Bluetooth | Optional |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711U, G711A, G.729 |
| Video Codec | H.264 |
| Screen | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | Yes(Optional), 0.3M Pixels |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | SIP,TCP/IP, RTSP, RTP, HTTP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Door Bell Input | Yes |
| Record | Picture/Audio/Video |
| AEC/AGC | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
-
Datasheet 902M-S9.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Fast and good quotations, informed advisers to help you choose the correct product that suits all your needs, a short production time, responsible quality control and different services for paying and shipping affairs for 2021 Good Quality Wifi Intercom - 902M-S9 10.1-inch Color Touch Screen Monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Czech, Gabon, Liberia, The quality of our merchandise is equal to OEM's quality, because our core parts are the same with OEM supplier. The above items have passed professional certification, and we not only can produce OEM-standard items but we also accept Customized Merchandise order.



.jpg)



