Wired Intercom Doorbell - 280SD-C12 – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size(Surface) | 170x84.5x31(mm) |
| Product Size(Flush) | 190x95x27(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Single Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280×720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes (Withstand max current 1A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
-
Datasheet 280SD-C12.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We know that we only thrive if we can guarantee our combined price competiveness and quality advantageous at the same time for Wired Intercom Doorbell - 280SD-C12 – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Russia, Kenya, Tanzania, With the effort to keep pace with world's trend, we'll always endeavor to meet customers' demands. If you want develop any other new items, we can customize them to suit your needs. If you feel interest in any of our products and solutions or want develop new merchandise, you should feel free to contact us. We are looking forward to forming successful business relationship with customers all over the world.









