Wifi Video Door Phone - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of Door Camera DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of Indoor Monitor DM30 | |
| Panel | Plastic |
| Color | White |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (1100mAh) |
| Installation | Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Handset Dimension | 172 x 51 x 19.5 mm |
| Charger Base Dimension | 123.5 x 119 x 37.5 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Screen | 2.4-inch TFT LCD |
| Resolution | 320 x 240 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 100PCS |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our personnel are generally within the spirit of "continuous improvement and excellence", and using the excellent top quality goods, favorable rate and superior after-sales expert services, we try to win every customer's believe in for Wifi Video Door Phone - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: The Swiss, Slovakia, Mongolia, Our mission is to deliver consistently superior value to our customers and their clients. This commitment permeates everything we do, driving us to continuously develop and improve our products and the processes to fulfill your needs.
Datasheet 904M-S3.pdf







