Wifi Intercom System - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of Door Camera DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of Indoor Monitor DM50 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver/Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface Mounting or Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
To consistently enhance the management method by virtue of the rule of "sincerely, fantastic religion and top quality are the base of business development", we extensively absorb the essence of associated goods internationally, and constantly acquire new merchandise to satisfy the needs of shoppers for Wifi Intercom System - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Singapore, Eindhoven, Hungary, At Present, our products have been exported to more than sixty countries and different regions, such as Southeast Asia, America, Africa, Eastern Europe, Russia, Canada etc. We sincerely hope to establish wide contact with all potential customers both in China and the rest part of the world.
Datasheet 904M-S3.pdf






