Wholesale Price Ip Based Video Intercom System - 280M-S7 Linux 10.1-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor monitor – DNAKE Detail:
1. 10-inch G+G touch screen panel delivers brilliant display and ultimate screen experience.
2. User interface of the monitor can be customized to meet the user needs.
3. Max. 8 alarm zones, such as fire detector, gas detector, or door sensor etc., can be connected to ensure home security.
4. It supports monitoring 8 IP cameras in the surrounding environment, such as the garden or swimming pool, to keep your house or premises safe.
5. When it works with home automation system, it allows you to control your home appliances by the indoor monitor or smartphone, etc.
6. Residents can enjoy clear audio communication with visitors and see them before granting or denying access.
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| Memory | 64MB DDR2 SDRAM |
| Flash | 128MB NAND FLASH |
| Display | 10" TFT LCD, 1024x600 |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 9W |
| Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Humidity | 20%-85% |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Display | Capacitive, Touch Screen |
| Camera | No |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP,SIP |
| Features | |
| IP Camera Support | 8-way Cameras |
| Multi Language | Yes |
| Picture Record | Yes(64 pcs) |
| Elevator Control | Yes |
| Home Automation | Yes(RS485) |
| Alarm | Yes(8 Zones) |
| UI Customized | Yes |
-

Datasheet 280M-S7.pdf
Download
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We generally continually give you quite possibly the most conscientious shopper company, and the widest variety of designs and styles with finest materials. These endeavours include the availability of customized designs with speed and dispatch for Wholesale Price Ip Based Video Intercom System - 280M-S7 Linux 10.1-inch Touch Screen SIP2.0 Indoor monitor – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: United States, Sudan, Netherlands, Our organization. Situated inside the national civilized cities, the visitors is very easy, unique geographical and economic situations. We pursue a "people-oriented, meticulous manufacturing, brainstorm, construct brilliant" organization. hilosophy. Strict top quality management, fantastic service, reasonable cost in Myanmar is our stand on the premise of competition. If vital, welcome to make contact with us by our web page or telephone consultation, we are going to be pleased to serve you.








