Wholesale Price China Ip Based Card Reader Access Control - Wireless Doorbell Kit – DNAKE Detail:
| Physical Property of Door Camera DC200 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver |
| Flash | 64MB |
| Button | Mechanical |
| Power Supply | DC 12V or 2*Battery (C size) |
| IP Rating | IP65 |
| LED | 6PCS |
| Camera | 0.3MP |
| Installation | Surface mounting |
| Dimension | 160 x 86 x 55 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Physical Property of Indoor Monitor DM50 | |
| Panel | Plastic |
| Color | Silver/Black |
| Flash | 64MB |
| Button | 9 Mechanical Buttons |
| Power | Rechargeable Lithium Battery (2500mAh) |
| Installation | Surface Mounting or Desktop |
| Multi-language | 10 (English, Nederlands, Polski, Deutsch, Français, Italiano, Español, Português, Русский, Türk) |
| Dimension | 214.85 x 149.85 x 21 mm |
| Working Temperature | -10℃ - +55℃ |
| Storage Temperature | -10℃ - +70℃ |
| Working Humidity | 10%-90% (non-condensing) |
| Screen | 7-inch TFT LCD |
| Resolution | 800 x 480 |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711a |
| Video Codec | H.264 |
| Video Resolution of DC200 | 640 x 480 |
| Viewing Angle of DC200 | 105° |
| Snapshot | 75PCS |
| Video Recording | Yes |
| TF Card | 32G |
| Transmission | |
| Transmit Frequency Range | 2.4GHz-2.4835GHz |
| Data Rate | 2.0 Mbps |
| Modulation Type | GFSK |
| Transmit Distance (in Open Area) | 400m |
Product detail pictures:
Related Product Guide:
We try for excellence, service the customers", hopes to be the most effective cooperation workforce and dominator company for staff, suppliers and shoppers, realizes price share and ongoing marketing for Wholesale Price China Ip Based Card Reader Access Control - Wireless Doorbell Kit – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Malawi, Italy, Sri Lanka, During the 10 years of operating, our company always try our best to bring consumption satisfaction for user, built a brand name for ourselves and a solid position in the international market with major partners come from many countries such as Germany, Israel, Ukraine, United Kingdom, Italy, Argentina, France, Brazil, and so on. Last but not least, price of our products are very suitable and have fairly high competition with other companies.
Datasheet 904M-S3.pdf







