Wholesale Discount Door Phone Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE Detail:
| Physical Property | |
| System | Linux |
| CPU | 1GHz,ARM Cortex-A7 |
| SDRAM | 128MB |
| Flash | 64M DDR2 |
| Product Size | 111x170.5x38.6(mm) |
| Power | DC12V/POE |
| Standby power | 1.5W |
| Rated Power | 3W |
| RFID Card Reader | IC/ID (Optional), 200,00 pcs |
| Button | Mechanical Button |
| Temperature | -40℃ - +70℃ |
| Humidity | 20%-93% |
| IP Class | IP65 |
| Installation | Surface Mounted |
| Audio & Video | |
| Audio Codec | G.711 |
| Video Codec | H.264 |
| Camera | CMOS 2M pixel |
| Video Resolution | 1280x720p |
| LED Night Vision | Yes |
| Network | |
| Ethernet | 10M/100Mbps, RJ-45 |
| Protocol | TCP/IP, SIP |
| Interface | |
| Unlock Circuit | Yes(Withstand max current 3.5A for lock) |
| Exit Button | Yes |
| RS485 | Yes |
| Door Magnetic | Yes |
Datasheet 280SD-R2.pdfDownload
Product detail pictures:
Related Product Guide:
Our advantages are reduced prices,dynamic product sales workforce,specialized QC,solid factories,superior quality services for Wholesale Discount Door Phone Intercom - 1-button SIP Video Door Phone – DNAKE, The product will supply to all over the world, such as: Ecuador, Vancouver, Juventus, Our company always provides good quality and reasonable price for our customers. In our efforts, we already have many shops in Guangzhou and our products have won praise from customers worldwide. Our mission has always been simple: To delight our customers with best quality hair products and deliver on time. Welcome new and old customers to contact us for the future long term business relationships.








